Informace o závodě

Na začátku byla myšlenka dvou přátel, kteří spolu řadu let běhají orienťáky. Myšlenka vygradovala po společném dokončení extrémního závodu 5 beskydských vrcholů. Co tedy chceme? Chceme společně s přáteli přeběhnout celý hřeben Jeseníků bez toho, aniž bychom museli někam jezdit, prostě jen vyjít z baráku a běžet a při tom si zdravě zazávodit. Akce NENÍ OFICIÁLNÍ! Je tedy pouze pro přátelé a přátelé našich přátel, takže i pro Vás, pokud chcete být našimi přáteli. Běží se bez jakéhokoliv povolení, jednoduše řečeno, jdeme se všichni "jen" proběhnout.

 

Datum:   3. - 5. května 2013

Centrum:   Šumperk (bude podle počtu závodníků upřesněno a bude se tu nacházet start i cíl).

Trasa:   cca 100km a 3620m převýšení.

Šumperk -> Rejchartice -> Horní Bohdíkov -> Pekařov -> Nové Losiny -> Františkov -> Branná -> Ramzová -> Obří skály -> Šerák -> Keprník -> Vozka -> Vřesová studánka -> Červenohorské sedlo -> Výrovka -> Malý Jezerník -> Švýcárna -> Ovčárna -> Velký Máj -> Jelení studánka -> Ztracené skály -> Skřítek -> Hvězda -> Hraběšice -> Prostřední skála -> Vikýřovice -> Nové Domky -> Šumperk

Mapa:

 

 

 

Značení a kontrola na trati:   značení bude částečné, mapu dostanete při prezentaci. Kontroly budou na jednotlivých bodech. Rozdání průkazek a vysvětlení způsobu ražení proběhne těsně před startem.

Občerstvení:   oficiální občerstvovačky nebudou, na mapě budou vyznačeny prameny pro doplnění vody a otevírací doba horských chat.

Časový limit:   neomezený, všichni, kteří dojdou do cíle, budou započteni do výsledkové listiny bez ohledu na jejich čas. Ty nejpomalejší budeme po určité době kontaktovat, ať víme, kde se zhruba nachází.

Registrace a startovné:   registrace bude spuštěna v průběhu března a ukončena 5. dubna. Startovné bude činit 150 Kč bez trika. Budou možné 2 druhy registrace - s trikem (399 Kč) a bez trika. S trikem bude za předpokladu, že se najde dostatek zájemců. Informace o platbě a celá registrace proběhne v záložce "Registrace".

Ubytování:   zdarma v centru závodu.

Povinná výbava:   čelovka nebo baterka a mobilní telefon (číslo uvedete v registračním formuláři). Vše ostatní (náplasti, obvaz, léky, masti, NRC alufolie) necháváme na vašem selském rozumu a uvážení. Nezapomínejte, že na vrcholcích bude dost možná ještě značná sněhová pokrývka, zvolte tedy vhodné oblečení, i když v nížinách bude už dostatečné teplo na lehký "topik".

Odstoupení ze závodu a doprava zpět do centra:   o odstoupení bude závodník muset informovat centrálu prostřednictvím sms (číslo bude na razících průkazkách, které dostanete před startem). Dopravit se bude muset každý sám po své ose. Na webu ještě zveřejníme jizdní řády autobusů/vlaků v jednotlivých místech trati.

 

Na startu se na Vás bude těšit BenQ & Vovo